1. Jakie produkty znajdują się w standardzie marki BEST-POL?

Nasza oferta to bogaty wybór całorocznych konstrukcji stalowych (hale dwu- lub wielospadowe), modułowe konstrukcje hal aluminiowych oraz wszelkiego rodzaju poszycia hal namiotowych dla obiektów handlowo-magazynowych, pawilonów wystawienniczych, imprezowych, hal sportowych, wiat i zadaszeń, profesjonalnych stadnin koni, pieczarkarni, a także kurników, obór przemysłowych czy prostych tuneli foliowych. Posiadamy również szeroką gamę produktów związanych z magazynowaniem płodów rolnych, jak np. hale na bale oraz inne tego typu produkty.

2. Jakie są podstawowe wymiary hal namiotowych?

Marka BEST-POL oferuje szeroki wachlarz wymiarów dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Praktycznie wszystkie nasze hale namiotowe można dowolnie przedłużać o kolejne sekcje (moduły), także długość hali można dostosować do konkretnych potrzeb i przeznaczenia obiektu. Standardowe szerokości naszych hal to: 4 m, 5m ,6 m, 8m, 9m, 10m, 12m, 15m, 18m, 20m, 25m, 30m, 35m i 40m, natomiast długość hali to wielokrotność wymiaru sekcji (modułu), które w zależności od wymaganych obciążeń śniegowo-wiatrowych wynoszą 2,0m; 2,5m; 3,0 m; 3,5 m; 4,0m; 4,5 m; 5,0 m i 6,0m.

3. Jakie jest podstawowe wyposażenie hal namiotowych?

Produkowane w standardzie pod marką BEST-POL hale namiotowe oprócz prawidłowo wykonanej konstrukcji stalowej lub stalowo-aluminiowej dostarczane są wraz z kompletem akcesoriów montażowych (śruby, liny, kotwy montażowe). Poszycie dachu i boków hali wykonane jest z wysokiej jakości materiału PVC o grubości 650g/m2 (dla hal aluminiowych i sferycznych) oraz 900g/m2 (dla większości hal stalowych). Dodatkowo ściany boczne mogą być wykonane z blachy trapezowej lub płyty warstwowej. Każdy obiekt wyposażony jest w jedną bramę wjazdową oraz jedne drzwi ewakuacyjne. Hale posiadają wymagane otwory wentylacyjne w elementach szczytowych, które gwarantują prawidłową wentylację grawitacyjną w obiekcie. Dodatkowo do hali dołączone mogą być: kolejne bramy wjazdowe, drzwi, okna, poszycie wewnętrzne, docieplenie hali czy inne elementy związane z przeznaczeniem obiektu.

4. Czy można zamówić nietypowy rozmiar i kształt namiotu?

Tak, ponieważ posiadamy w naszej ofercie mnóstwo rozwiązań i zastosowań dla tego typu obiektów. Własne biuro konstrukcyjne pozwala na dowolne zmiany w wyglądzie i wymiarach konstrukcji tak, aby dostosować projektowany obiekt do wymagań klienta. Każde takie zamówienie jest indywidualnie konsultowane z projektantami, którzy odpowiadają za obliczenia i statykę projektowanego obiektu. Podczas rozmowy (ustaleń) z klientem określamy szczegółowo warunki oraz możliwości techniczne wykonania nietypowego zamówienia, a także rodzaj wymaganych materiałów i elementów poszycia hali.

5. W jaki sposób można zamówić halę BEST-POL?

Każde zapytanie wymaga indywidualnej wyceny i pozyskania wielu informacji w celu przygotowania prawidłowej oferty dla klienta. Zainteresowanych prosimy o kontakt z jednym z naszych przedstawicieli handlowych, którzy pomogę w wyborze i przygotowują dla Państwa kompleksową ofertę zawierającą oprócz ceny kompletne informacje techniczno-handlowe. Udzielą również szereg informacji dotyczących finansowania zakupu takich jak leasing, kredyt lub standardowych form płatności związanych z zakupem hali namiotowej lub innego oferowanego przez nas produktu. Prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy, który pozwoli nam odpowiedzieć na większość nurtujących Państwa pytań.

6. Jak wybrać halę namiotową? Jaka hala na całoroczny magazyn, a jaka na obiekt tymczasowy-sezonowy?

Głównym pytaniem, na które trzeba odpowiedzieć przy wyborze hali namiotowej jest zastosowanie i czas (okres) jej użytkowania. Rozmowa z naszym przedstawicielem pomoże dobrać obiekt najbardziej dopasowany do Państwa planów i potrzeb. Na obiekty całoroczne proponujemy wyłącznie hale stalowe marki BEST-POL, ponieważ tylko taka konstrukcja hali zapewni prawidłowe i pełne parametry śniegowo-wiatrowe (np. 90, 120 czy 160 kg/m2 śniegu). Nasze produkty każdorazowo przeliczane są pod kątem obciążeń śniegowo-wiatrowych właściwych dla miejsca posadowienia. Są to hale, które nie wymagają od Państwa (inwestora) żadnej ingerencji i opieki w okresie zimowym (np. odśnieżania czy podgrzewania, jeśli spadnie kilka czy kilkanaście cm śniegu), co jest najistotniejszym argumentem dla klienta. Na obiekty tymczasowe, sezonowe i eventowe polecamy hale aluminiowe BEST-TENT, które z założenia powinny być użytkowane wyłącznie w sezonie letnim jako magazyny, zadaszenia czy tymczasowe obiekty handlowe. Konstrukcje tego typu spełniają wszystkie wymogi wiatrowe w zależności od regionu kraju. Pozwalają również na bardzo szybki montaż i demontaż, przez co świetnie nadają się jako produkty dla firm związanych z wypożyczaniem hal na różnego rodzaju imprezy plenerowe. Oczywiście, znajdziecie Państwo na rynku mnóstwo ofert na tego typu produkty z ogromnym napisem hale „całoroczne”. Ale czy aby na pewno? Najczęściej drobnym drukiem jest dodany napis, iż w okresie zimowych halę należy ogrzewać, odśnieżać lub zdemontować.

7. Jaki jest koszt hali namiotowej?

Koszt zamawianej hali namiotowej jest każdorazowo przedmiotem indywidualnej wyceny przez nasz dział techniczno-handlowy. Część standardowych hal i rozwiązań możemy wycenić dosłownie w kilka minut, natomiast wszelkie niestandardowe rozwiązania wymagające indywidualnego podejścia i odrębnej kalkulacji. Ze względu na występujące zróżnicowane strefy śniegowo-wiatrowe w różnych krajach lub regionach Polski, zupełnie inna wycena będzie dla hali 10 x 20 m dla obiektu budowanego w Polsce, a inna dla takiej samej hali np. w Norwegii. Ta sama zasada dotyczy również naszego kraju, gdzie zupełnie inaczej wygląda projekt hali namiotowej, którą zamówi klient z Warszawy i inaczej dla regionu np. Zakopanego. Na cenę wpływają głównie wymiary konstrukcji, przeznaczenia obiektu, miejsce posadowienia, a także rodzaj zastosowanego poszycia hali (PVC, blacha trapezowa czy płyta warstwowa). Zupełnie inną cenę będzie miała hala 10 x 20 m od hali 20 x 10 m, ponieważ to całkowicie odmienna konstrukcja, choć powierzchnia hali w jednym i drugim przypadku to 200 m2.

8. Czy firma gwarantuje dostawę i montaż? W jakim czasie można dokonać montażu hali namiotowej?

Tak, nasza firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą montażową i odpowiednim sprzętem niezbędnym do montażu (dźwig , wózek widłowy, podnośniki) oferując montaż i demontaż hal namiotowych na terenie całej Europy. Termin dostawy i montażu jest każdorazowo uzgadniany z klientem już w momencie zamówienia, który wynosi około 30 dni dla standardowych produktów i maksymalnie 60 dni dla hal projektowanych od podstaw lub związanych z dostosowaniem ich formy do potrzeb klienta. Czas montażu hali jest uzależniony od jej rozmiarów, wybranej opcji poszycia ścian bocznych oraz dodatkowego wyposażenia. Zazwyczaj montaż hali stalowej do 1000 m2 zajmuje ok. 6-7 dni roboczych, hale aluminiowe montowane są dużo szybciej ok. 2-3 dni.

9. Jak przygotować podłoże pod montaż hali?

Podłoże powinno być w miarę stabilne i utwardzone. Dopuszczalne są małe nierówności w terenie, które nie przekraczają 5% spadku terenu. Na podłożu betonowym (np. plac utwardzony posadzką betonową lub stopy fundamentowe) są to chemiczne kotwy rozporowe, a w większości innych przypadków stosowane są długie kotwy z prętów żebrowanych wbijane w utwardzony wcześniej przygotowany plac.

10. Czy wymagane jest pozwolenie na postawienie hali namiotowej?

Tak, każdy obiekt budowlany czy budowla wymaga pozwolenia na budowę. Wiele firm oferuje produkty tego typu pisząc, że pozwolenie nie jest wymagane – a jest to nieprawdą. Niezależnie, czy hala namiotowa będzie magazynem, halą hodowlaną czy lodowiskiem, obiekt taki wymaga niezbędnych pozwoleń i odbiorów technicznych. Prowadząc nawet najmniejsza działalność gospodarczą czy rolniczą należy liczyć się z konsekwencjami kontroli nie tylko nadzoru budowlanego, sanepidu, bhp czy p.poż., który sprawdza legalność i dostosowanie obiektu do prowadzonej w nim działalności. Jedynym rozwiązaniem na szybkie i legalne postawienie hali namiotowej (niezależnie od przeznaczenia) jest tymczasowe zgłoszenie we właściwym Urzędzie Powiatowym w Wydziale Architektury zamiaru postawienia takiej budowli. Pozwala to już po 30 dniach (jeżeli urząd nie zgłosi sprzeciwu) na legalne ustawienie obiektu i użytkowanie go przez okres 120 dni. Ten czas zazwyczaj jest wystarczający na przygotowanie przez architekta pełnej dokumentacji związanej z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla planowanej w nim np. działalności gospodarczej.

11. Czy na halę namiotową jest gwarancja?

Tak, standardowo okres gwarancji na nasze produkty wynosi 2 lata od daty odbioru obiektu do użytkowania, jednak istnieje możliwość przedłużenia jej podczas podpisywania umowy na okres lat 3-5, jeśli zostanie zamieszczony zapis, że nasza firma będzie cyklicznie przeprowadzała niezbędny serwis i przeglądy techniczne.

12. Czy hale namiotowe mają swoją ograniczoną żywotność?

Żywotność produkowanych przez nas hal namiotowych, podobnie jak wszystkich innych produktów uzależniona od prawidłowego użytkowania, okresowych przeglądów i konserwacji. Gwarantujemy, że konstrukcje nośne, blachy trapezowe i płyty warstwowe zachowują swoje parametry przez co najmniej 30 lat natomiast zewnętrzne poszycie PVC pozwala na 10-15 letni okres użytkowania.